“نشان جانبازی” بر سینه ستبر ۱۲۲۱ رزمنده اعزامی جهاد سازندگی استان سمنانرئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اهمیت و عظمت کار ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس، گفت: باید ایثارگری‌های دفاع مقدس برای نسل جدید جامعه تبیین شود.

به گزارش لاگ، منطقه سمنان، سیدحسن میرعماد در همایش تجلیل از جانبازان سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در سالن جلسات شهید شاهی این سازمان، با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درباره جانبازان و ایثارگران، اظهار داشت: بر اساس این فرمایشات جانبازان مایه سرافرازی کشور اسلامی ما هستند و باید قدردان آنان باشیم.

وی با اشاره به لزوم انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید جامعه، افزود: اگر امروز کشور ما در برابر دشمنان محکم ایستاده است و امکان نفوذ به آن وجود ندارد؛ این مهم مرهون روحیه جانبازی و ایثارگری ملت است و دشمنان این مرز و بوم نیز به آن واقف‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان این‌که جانبازان کشور در تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی خوش درخشیدند و حافظ انقلاب اسلامی خود شدند، عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های کشور و مقام معظم رهبری، مسائل اقتصادی و فرهنگی است و شعارهای اقتصادی ایشان برای پیشرفت کشور در ابتدای هر سال در چند سال اخیر نیز خود بیانگر همین موضوع است.

میرعماد با اشاره به نقش مهم جانبازان در رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری عنوان کرد: امروز همه باید برای تحقق فرمایشات مهم و راهگشای ایشان تلاش کنیم و در این راه جانبازان نیز می‌توانند نقش پررنگ‌تری داشته باشند.

همچنین معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به ایثارگری‌های این شهدای زنده در هشت سال دفاع مقدس، گفت: نقش جهادگران استان سمنان در دفاع مقدس زبانزد بود.

ابوالحسن صباغی اظهار داشت: جانبازان بهترین یادگاران دوران دفاع مقدس هستند که باید قدر آنان را دانست.

وی جانبازان را شهدای زنده نامید و گفت: جانبازان با هدف حفظ اسلام و انقلاب به جبهه‌های جنگ رفتند و در راه انقلاب و اسلام مدال پرافتخار جانبازی را به گردن آویختند.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان این‌که در ۸ سال جنگ تحمیلی حدود ۲۷ هزار نفر از طریق نهاد جهاد سازندگی به جبهه‌های جنگ اعزام شدند، گفت: نقش جهادگران استان سمنان در دفاع مقدس زبانزد و بی‌نظیر بود.

صباغی افزود: از مجموع افرادی که از طریق نهاد جهاد سازندگی به جبهه اعزام شدند، حدود یک‌هزار و ۲۲۱ نفر به مقام جانبازی نائل شدند.

وی با بیان این‌که تعدادی از این جانبازان سرافراز در سازمان جهاد کشاورزی شاغل بودند و برخی نیروهای عمومی غیرشاغل بودند، افزود: از این تعداد ۱۶۱ نفر در سازمان جهاد کشاورزی شاغل بودند که در حال حاضر ۱۰۲ نفر از این افراد بازنشسته شده‌اند.

به گزارش لاگ، به مناسبت روز جانباز از ۵۹ جانباز سرافراز سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تجلیل شد.

انتهای پیام