فعالیت ۱۶ حوزه قضایی مرکز پزشکی قانونی در لرستانرئیس‌کل دادگستری به فعالیت و تجهیز مراکز پزشکی قانونی لرستان در ۱۶ حوزه قضایی اشاره و افزود: در برخی شهرها مثل نورآباد پزشکی قانونی در دادگستری مستقر است.

به گزارش لاگ ، جعفر بدری در سی‌وپنجمین همایش مدیران پزشکی قانونی کشور، اظهار کرد: برگزاری همایش‌های فصلی در پزشکی قانونی نشانه توجه به پژوهش است که از آن جمله می‌توان به همایش سالانه طب و غذا و نشست‌های مدیران کل پزشکی قانونی اشاره کرد.

وی یکی از نیازمندی‌های دستگاه قضایی را داشتن کادر کارشناس و مجرب ذکر کرد و ادامه داد: در شرایط کنونی نمی‌توان سنتی عمل کرد، امروز در دنیا شفافیت اصل کار است.

بدری افزود: در قانون، در نوشتن عبارات و نوشتن معیارها به طور دقیق عمل نشده عملکرد پزشکی قانونی مورد اعتماد مردم قرار گرفته است و اعتراض به نظریه‌های پزشکی قانونی نسبت به دیگر اعتراضات کمتر است.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با تاکید بر ایجاد انگیزه جهت حضور پزشکان در مناطق محروم به تجهیز مراکز پزشکی قانونی لرستان اشاره کرد و افزود: در لرستان در ۱۶ حوزه قضایی مرکز پزشکی قانونی داریم، کمااینکه در برخی شهرها مثل نورآباد پزشکی قانونی در دادگستری مستقر است و در خرم‌آباد نیز مرکز تشریح ایجاد شده است.

وی با تاکید بر لزوم در دسترس بودن پزشکی قانونی برای مردم ادامه داد: آداب و رسوم خاصی برای مراسمات تدفین حاکم است و مجوزات تدفین باید با سرعت‌عمل بالا انجام شود.

بدری ادامه داد: باید از تقلب‌ها و جعل مدارک پزشکی قانونی جلوگیری کرد؛ گاهی تشخیص در مورد حس بویایی با مشکلاتی همراه است و تجهیزات علمی برای سنجش این حس وجود ندارد

رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: در مورد ایام کشیک و ایام تعطیل مشکل داریم و در برخی شهرستان‌ها دسترسی مردم به پزشکی قانونی وجود ندارد اما در مجموع مراکز پزشکی قانونی لرستان فعالیت مطلوب دارند.

وی با بیان این مطلب که ۶ دادگاه بخش در استان به پزشکی قانونی دسترسی ندارند، عنوان کرد: پزشکی قانونی برای صدور علمی مدارک پزشکی به راحتی به سوابق پزشکی افراد دسترسی داشته باشد.

بدری در ادامه گفت: نظامی که با اسم جمهوری اسلامی شکل گرفته نیازمند داشتن یک نظام قضایی عادلانه است.

رئیس‌کل دادگستری لرستان در پایان خاطرنشان کرد: مباحثی که در همایش طب و غذا مطرح می شود در اختیار قضات قرار داده شود.

انتهای پیام