ایجاد نمایشگاه سازه‌های چوبی در گیلاناستاندار گیلان گفت: اگر چرخ تولید بچرخد،جامعه کارگری حال و روز خوشتری دارد.

به گزارش لاگ، «مصطفی سالاری» در دیدار با تشکل‌های کارگری که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، گفت: بار اصلی استان برعهده کارگران استان است و باید از همفکری آن‌ها برای توسعه استان بهره ببریم.

وی افزود: در کمیته‌های ۴۸ گانه‌ای که تأسیس شده است، تأکید داریم نیمی از اعضای کارگروه‌ها حتماً از غیردولتی‌ها باشند.

سالاری ادامه داد: در ۶ ماهه گذشته مشاهده شد، تصمیماتی که با نظرات غیر دولتی‌ها گرفته شد، برای راه گشایی مشکلات بسیار موثرتر بودند.  

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: اگر چرخ تولید بچرخد، جامعه کارگری حال و روز خوشتری دارد و هیچ کس رضایت ندارد که حال جامعه کارگری در استان ما خوب نباشد.

وی تصریح کرد: کار جامعه کارگری به همه کارها در استان مربوط است. حضور تشکل‌های کارگری در کارگروه‌ها به دولتی‌ها کمک می‌کند.

سالاری با بیان این‌که سال گذشته ۸۲۰ میلیارد تومان برای رونق واحدهای تولیدی اختصاص داده‌ایم و در این بخش در کشور رتبه ششم را داریم، تصریح کرد: غیر از پرداخت تسهیلات، برخی کارخانجات مشکلات بدهکاری دارند که باید اصولی برطرف شوند.

وی گفت: حضور تشکل‌های کارگری در این جلسات فرصت و ضروری است و انتظار می‌رود فعالانه شرکت کنند.

استاندار گیلان در خصوص شوراهای کارگری با اشاره به این‌که شوراها می‌توانند مطالبات را جدی‌تر پیگیری کنند، خاطرنشان کرد: لازم است مقدمات ایجاد این امر انجام شود.

وی افزود: برای ارائه تسهیلات به بازنشستگان با بانک‌های استان جلسه خواهیم گذاشت تا اقدامات بیشتری انجام شود.

سالاری با اشاره به این‌که بوم‌گردی یکی از محورهای سی‌گانه ما در استان گیلان است، گفت: از فعالیت تشکل‌های کارگری که در این جلسه اعلام آمادگی کردند، در این حوزه حمایت می‌شود. یکی از محورهای اصلی ما ورود به مهارت در بحث چوب است.

وی از ایجاد نمایشگاه چوبی و سازه‌ها بومی و محلی در استان خبر داد و گفت: زمین این نمایشگاه آماده شده است و تا هفته آینده تسطیح این زمین انجام خواهد شد و تولیدکنندگان سازه‌های چوبی گیلانی از امتیازات ویژه‌ای برای اخذ غرفه در این نمایشگاه برخوردار خواهند بود.

استاندار گیلان گفت: کار با شوراها، اصناف و تشکل‌ها برای اجرایی کردن اهداف برای ما بسیار راحت‌تر است.

وی بر پیگیری اختصاص زمین برای ساخت خانه مهر در رشت تأکید کرد و گفت: می‌خواهیم حال جامعه  اثرگذار کارگری استان خوب باشد. امنیت شغلی کارگران مهم است و روز به روز باید در این خصوص شاهد گام‌های گسترده باشیم.

انتهای پیام