اعطای نشان خادمی امام رضا(ع) به خادمیاران نوجوانآئین اعطای نشان خادمی امام رضا(ع) به ۵۰۰۰ خادمیار نوجوان رضوی از سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش لاگ- منطقه خراسان، مرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در این آئین که در صحن جمهوری حرم مطهر برگزار شد گفت: بیش از دو هزار دانش اموزا خادمیار در استان و دو هزار و ۴۰۰ خادمیار از سراسر کشور افتخار خادمی امام رضا(ع) را یافتند.

وی با اشاره به اینکه شیوه و منش امام رضا(ع) خدمت به همه مستضعفان بود، افزود: باتوجه به این امر خادمیاران تخصصی در حوزه فرهنگی، پزشکی و … در ابتدا خادمیار و بعد از مدتی خادم امام رضا(ع) می‌شوند.

وی ادامه داد: خادم امام رضا(ع) بودن محدود به خدمت به زائران در حرم رضوی نیست و خدمت به امام رضا در روستاها و شهرستان‌های مختلف امکان‌پذیر شده است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: از سیاست‌های جدید و قطعی تولیت آستان قدس رضوی فراهم کردن خادمیاری بر اساس مبانی توسعه مفهوم خدمت در آستان قدس است. 

وی بیان کرد: آیین نامه خادمیاری نوجوانان کشور تنظیم شده و در آستانه تنفیذ توسط تولیت آستان قدس برای خدمت به مردم است. سنگر خادمیاری امام رضا(ع) در برابر تهاجم فرهنگی دشمن به نام امام رضا(ع) برنامه‌ریزی شده است 

انتهای پیام