اردبیل کمترین سهم را در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان دارد‌نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس‌ گفت: ما در حال حاضر کمتر از نیم درصد سهم توسعه و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان را در کشور داریم که به هیچ وجه با الگوهای توسعه استان همخوانی ندارد.

‌به گزارش لاگ، ‌محمد فیضی در مراسم افتتاح خط تولید واحد فناور و دانش بنیان اندیشه سلامت سبلان در اردبیل اظهار کرد: در بحث اشتغال شرکت‌های دانش‌بنیان نقش بسیار مهمی را دارند که متاسفانه ما در استان اردبیل در توسعه این شرکت‌ها به جایگاه مناسبی که مدنظر است، دست نیافتیم.

وی خاطرنشان کرد: استان اردبیل به نسبت یک و نیم تا دو درصد جمعیت و مساحت کل کشور نتوانسته از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان سهمی ببرد به طوری که ما کمتر از نیم درصد سهم خود را در این حوزه به دست آوردیم و به همین دلیل انتظار می‌رود در حوزه پارک علم و فناوری تغییراتی اساسی اتفاق بیفتد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس ‌ادامه داد: ما با دعوت از مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی به مجلس انتقادات شدید خود را از تخصیص منابع اعتباری به استان‌های کمتر توسعه یافته نظیر اردبیل اعلام کردیم و از مسئولان این مجموعه خواسته‌ایم تا به صورت ویژه در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان منابع اعتباری به استان اردبیل و حمایت از کارآفرینان اختصاص دهند تا ایده‌های نوآورانه و خلاق به همت جوانان به فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی تبدیل شود.

فیضی با قدردانی از حمایت دانشگاه آزاد از جوانان با همت در قالب مجموعه فناور در تولید گیاهان دارویی بیان کرد: خود دانشگاه ۴۰ میلیون تومان به جوانان کمک کرده در حالی که انتظار می‌رفت سایر نهادها از این حرکت‌های جوانان استقبال کرده و شاهد افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه بودیم.

وی تصریح کرد: جالب است بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات آورده خود مخترع و مبتکر را ۵ تا ۱۰ درصد محاسبه می‌کنند، در حالی که تمام دارایی یک جوان خلاق همین طرح و ایده اوست که باید بیش از این به آن بها داده شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس ‌اضافه کرد: ما در حد توان و وسع خود در مجلس از این شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنیم تا زمینه ارتقاء‌ و اعتلای چنین مجموعه‌هایی در مسیر اشتغال مولد فراهم آید.

انتهای پیام